כל מה שרצית לדעת על תכנית מע"מ 0

משרדי תיווך בגבת שמואל

בנק ישראל וכן הממשלה מנסים בשנים האחרונות לנקוט שורה של צעדים שיביאו להתמתנות במחירי הדיור. אחד הצעדים הללו הוא אישורה של תכנית מע"מ 0, אשר אמורה להטיב עם יחידים ועם זוגות שמחפשים דירות למכירה, ממש בימים אלה. 
על מנת להקל על הקורא להבין יותר, נפרט להלן את כל העקרונות החשובים של תוכנית מע"מ 0 שהולכת ומתגבשת בכנסת. 

דירות לזכאים

על רקע יוקר המחייה, הגיעה היוזמה של תוכנית מע"מ 0. בקרב הציבור הרחב רווחת הדעה המוטעית שהתוכנית האמורה נועדה להקל על רכישת דירה על ידי זוגות צעירים בלבד. למעשה, התוכנית אמורה לסייע ברכישה של דירה הן לזוגות צעירים והן לרבים אחרים, בתנאי שלא הייתה ברשותם דירה בעבר. 

בין הזכאים ניתן למצוא: 

1. רווקים, גברים או נשים, בתנאי שהללו בני 35 שנים או יותר. 
2. זוגות נשואים שהם הורים לילד גם בגילאים צעירים מ-35. 
3. זוגות נשואים ללא ילד שירצו להשתתף בתוכנית יוכלו לעשות כן בדומה לרווקים, כלומר בתנאי שגיל אחד מבני הזוג יהיה למעלה מ-35 שנה. יש לציין שכתנאי למימוש הזכאות יהיה צורך להנפיק תעודת זכאות רשמית, של משרד השיכון. דבר זה דומה למקובל כיום בהקשר של זכאות למשכנתא לזכאי משרד השיכון. 
חשוב להזכיר שגודל המס ערך מוסף (מע"מ) בישראל עומד כיום על 17%. לצורך חישוב של סכום ללא תוספת מע"מ, ניתן להעזר בכלים כמו מחשבון מע"מ

משרדי תיווך בחולוןהנחה מיידית

בישראל, חלק גדול מהעלות של נכסי נדל"ן, לרבות דירות מגורים, נובע ממיסים שונים ובהם גם מע"מ. מטבע הדברים, תוכנית מע"מ אפס תקנה הנחה מהירה ומיידית על מחיר הדירה, בגובה של מס ערך מוסף (כיום – 18 אחוזים). 
יש לציין שקיים חשש שלא כל ההנחה תגיע לידי הרוכשים שכן גם הקבלנים ייקחו בה חלק על ידי ייקור הדירות אולם גם כך, ההנחה צפויה להיות אמיתית ומהותית. ראוי לומר שעל פי התוכנית לא כל דירה תוכל להשתתף בתוכנית האמורה. 

הדירה תצטרך לעמוד בכמה תנאים כגון: 
1. עלות של לא יותר מ-1.6 מיליון ₪. 
2. עלות מופחתת למי שלא שירת שירות צבאי או לאומי. 
3. דירות באיזורי בניה רוויה בלבד (כלומר בניה לגובה ולא בניה צמודת קרקע).

מאת: רי/מקס ישראל

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

דירות למכירה במרכז
דירות למכירה בדרום
טיפים לשדרוג מראה הנכס לפני מכירה