דירות למכירה במרכז

דירות למכירה במרכזשוק הנדל"ן הישראלי חי ובועט, והצמיחה המדוברת בפריפריה לא באה על חשבון הצמיחה במרכז הארץ, שוק שהולך וגדל בקצב מסחרר. 

 חיוניותו של השוק במרכז ניכרת לכל – מחפשי דירות, מוכרי דירות, וכמובן, סוכני הנדל"ן, המעמידים עוד ועוד דירות למכירה בתל אביב, פ"ת, בני ברק ושאר ערי המרכז, כולל דירות למכירה במודיעין, ומנגד פוגשים קונים ומתעניינים שמניעים את השוק עם כסף חדש.

המגמות המרכזיות בסביבה


ישנן מספר מגמות ברורות שניתן לזהות מהתבוננות בשוק הדירות במרכז הארץ. הראשונה היא ההשקעה בדירות באזורים הדרומיים יותר של תל-אביב, החל בשכונת התקווה, דרך שכונת תל חיים, ועד לאזורים כמו התחנה המרכזית ודרום יפו (עד לחיפוש אחר דירות למכירה בבת ים, המשך ישיר של יפו, כהשקעה לטווח מעט רחוק יותר). 
מגמה שנייה היא העלייה בביקוש בערים שסביב תל אביב, הנושקות לה, אך מאפשרות לזוגות צעירים בתחילת דרכם לבסס את עצמם בבעלות על נכס משלהם. בצורה זו דירות למכירה בפתח תקווה הופכות למבוקשות יותר ויותר בעשור האחרון, וניתן לזהות עלייה ברורה במחירים שלהן, בייחוד בשלוש השנים האחרונות. 
עוד מגמה היא כניסה לאזורים פחות מקובלים לציבור הכללי, כאשר הראשון הוא כמובן פנים יפו, אזור בו רוב האוכלוסייה ערבית. המגמה של העשור האחרון היא כניסה של יותר ויותר שוכרים, ועימם גם רוכשי דירות יהודים, והשינוי במגוון האוכלוסייה ניכר לא רק בעין, אלא גם בכיס, עם עלייה של מחירי הדירות. 
תנועה ערה ניתן לראות בביקוש לדירות למכירה בבני ברק, בעיקר בגבולות השכונות הדתיות, כאשר שוק הנדל"ן נוגס באזורים אלו המאפשרים דירות במחירים נגישים יותר, והשקעות במקום סמוך כ"כ לתל-אביב עד כדי בליעה לתוך העיר, מקום שהולך ומשתנה באופיו, ואט אט גם במחירים.

דירות למכירה בתל אביבעלות הביקוש

הביקוש הרב נובע ממספר גורמים, ובעיקרם ההתעוררות הברורה של הישראלי הממוצע לפוטנציאל של שוק הנדל"ן כמקור ליצירת הון, ולא רק בפרספקטיבה של רכישת דירה למגורים. 
מעבר לכך, כניסתו של כסף מחו"ל, עם השקעת כספים אדירה של הממשלה בעידוד עלייה וביקור של זרים בישראל מעוררת זרם שוטף של מחפשי דירות, בעיקר באזור המרכז, ובעיקר מלב ליבה של תל אביב. 
התנועה הבלתי פוסקת של תיירים ועולים ישראלים המגיעים עם כסף מארה"ב ואירופה יוצרת ביקוש אדיר באזור זה, ועליית המחירים יוצרת אוושה לעבר הפריפריה הקרובה. כאשר אוושה זו מעלה את הגל הסוחף שכונות מרוחקות יותר במעלה הזרם, רף המחירים מטפס גם הוא, לרוכשים ולשוכרים כאחד. 
מידע אודות מחירי נדל"ן מתוך אתר רשות המסים.

מאת: רי/מקס ישראל

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

דירות למכירה בדרום
שכנים כן בוחרים ומשפיעים על מחיר הנכס

בדיקת הסביבה לפני קניית הנכס הבא שלכם