באילו מקרים מומלץ להיוועץ בשמאי לפני מכירת נכס?


שמאי מקרקעין מסייע לקבל תמונה ברורה על שווי הנכס בזמן נתון, בהתבסס על הנתונים של הנכס עצמו, כמו – גודל, סטנדרט בנייה ומצב הנכס, וכן בהתבסס על נתוני השוק והאזור. נתונים אלה כוללים מחיר שבו נמכרו נכסים דומים בסמוך לנכס באותו גדול, שנת בנייה, מצב הנכס וכן הביקוש שיש לאותה שכונת המגורים. במאמר זה נעסוק בהרחבה במקרים שבהם כדאי לשכור שירותי שמאות לפני מכירה של דירה או בית פרטי.

דירות למכירה במרכז


שוק הנדל"ן הישראלי חי ובועט, והצמיחה המדוברת בפריפריה לא באה על חשבון הצמיחה במרכז הארץ, שוק שהולך וגדל בקצב מסחרר. חיוניותו של השוק במרכז ניכרת לכל – מחפשי דירות, מוכרי דירות, וכמובן, סוכני הנדל"ן, המעמידים עוד ועוד דירות למכירה בתל אביב, פ"ת, בני ברק ושאר ערי המרכז, כולל דירות למכירה במודיעין, ומנגד פוגשים קונים ומתעניינים שמניעים את השוק עם כסף חדש.

מאת:רי/מקס ישראל


דירות למכירה בדרום

אזור הדרום, ובעיקר זה הכולל את העיר באר שבע והסביבה, הפך בשנים האחרונות למוקד משיכה למשקיעי נדל"ן רבים. אפשר למצוא באזור זה לא מעט דירות למכירה, חלקן במסגרת פרויקטים בבנייה ואחרות דירות יד שנייה. המחירים האטרקטיביים, הפיתוח של האזור כולו, ולא רק של העיר באר שבע עצמה, וגם המוני הסטודנטים הנוהרים אל העיר בזכות האוניברסיטה המובילה שבה, הופכים את הדרום ליעד נחשק, המתחרה ביעדים אחרים בארץ, הנחשבים למובילים לא פחות.

מאת:רי/מקס ישראלאילו דברים חשוב לבדוק לפני שקונים דירה?

מחפשים דירה חדשה? רוצים לעבור בראש שקט ולהיות בטוחים שאתם באמת מקבלים את מה שמבטיחים לכם? אל תחתמו על החוזה לפני שתבצעו לכל הפחות את כל הבדיקות שבמאמר הבא.

מאת: רי/מקס ישראלמדוע חשוב מתווך נדל"ן מקצועי בקניית נכסים?

האם אתם מתכננים לקנות בית, למכור דירה או לרכוש נכס להשקעה? מחפשים דירות למכירה מקבלן או נכסים יד שניה? אם כן, חשוב לפנות למתווך נדל"ן מקצועי ובעל ניסיון עשיר וידע רב. עליכם לזכור כי עסקאות נדל"ן הן מורכבות ויש בהן מרכיבים רבים עליהם יש לתת דגש. כל טעות, ולו הקטנה ביותר, עלולה לעלות לכם כסף רב ולגרום לעוגמת נפש ולנזק כלכלי כבד. חשוב לדעת כי הדרך לחיפוש ורכישת דירה או בית היא ארוכה ויש להשקיע בכך זמן ומחשבה על מנת לקבל החלטות נכונות ואחראיות.
מאת:רי/מקס ישראל


כל מה שרצית לדעת על תכנית מע"מ 0

בנק ישראל וכן הממשלה מנסים בשנים האחרונות לנקוט שורה של צעדים שיביאו להתמתנות במחירי הדיור. אחד הצעדים הללו הוא אישורה של תכנית מע"מ 0, אשר אמורה להטיב עם יחידים ועם זוגות שמחפשים דירות למכירה, ממש בימים אלה. על מנת להקל על הקורא להבין יותר, נפרט להלן את כל העקרונות החשובים של תוכנית מע"מ 0 שהולכת ומתגבשת בכנסת.
מאת:רי/מקס ישראל


כל מה שרצית לדעת על תמ"א 38

בענף הנדל"ן ניתן למצוא לא מעט התפתחויות חשובות, בעיקר במהלך העשור האחרון. בין ההתפתחויות המרשימות ביותר ניתן לציין את התופעה של תמ"א 38. במאמרינו נסביר את ההיבטים החשובים ביותר של תמ"א 38. בתוך כך נבין האם פרויקט כזה מעלה את ערך הדירה, האם יש צורך לפנות את הדירה במהלך השיפוץ ועוד.
מאת:רי/מקס ישראל


טיפים לשדרוג מראה הנכס לפני מכירה

שדרוג מראה הנכס לפני מכירתו הוא אחד מהצעדים החשובים ביותר אותם יש לבצע. לא ניתן להתעלם מהעובדה שנכס שנראה נקי, מטופח ואסתטי יימכר מהר יותר בהשוואה לנכס שממוקם באותו אזור ונראה מוזנח. במאמר זה נציג מספר טיפים מאת מתווכים לשדרוג מראה נכסים למכירה.
מאת:רי/מקס ישראל


מיחזור משכנתא, הגיע הזמן להתעורר!

מיחזור משכנתא הנו שינוי תנאי המשכנתא הקיימת תוך התאמתה לתנאי השוק השוררים כיום במשק. כל שינוי בתמהיל ההלוואה, הרכב המסלולים, שינוי ריבית, קיצור או הארכת תקופה ובקיצור, כל שינוי שהוא בתנאי ההלוואה המקוריים במשכנתא הקיימת נקרא מיחזור. רובנו קוראים עיתונים כלכליים על בסיס יומי, מאזינים לתוכניות רדיו, צופים בכתבות בטלוויזיה ובעיקר ניזונים מכל הסובבים אותנו ומאנשים המוגדרים כ"מומחים" ומובילי דעת קהל.
מאת:לירן סלע, עתיד משכנתאות


מגמות אחרונות בשוק הנדל"ן

המטרה של זיהוי מגמות אחרונות בשוק הנדל"ן היא לעזור למשקיעים, רוכשי דירות ושוכרים לאתר הזדמנויות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ישנן תקופות בהן מחירי הנדל"ן יורדים ומטפסים שוב. לאורך זמן מחירי הדירות בערכים נומינאליים וריאליים אכן נמצאים במגמת עלייה, אך בחינה של המגמות האחרונות לעומק מגלה ממצאים מפתיעים. חיפוש אחר דירה להשכרה או לרכישה בכפוף לזיהוי המגמות הוא יתרון משמעותי. ניתן לעשות זאת באמצעות מספר דרכים, כאשר לכל שיטה יש מאפיינים אחרים.
מאת:רמי בורשטיין


שכנים כן בוחרים ומשפיעים על מחיר הנכס

מעבר לנתונים הפיזיים של הנכס (מס' חדרים, קומה, נוף) ומעבר לנתונים הכלכליים (מחיר, עלויות המשכנתא והשיפוץ), עלינו לקחת בחשבון גם את אטרקטיביות המיקום, הסביבה, אופי הקהילה וכן... גם את סוג השכנים שנרצה שיגורו לידינו.
מאת: גלי שמיר, רי/מקס אבניו, חולון


כיצד למצוא משקיעים לנדל"ן?

מיזם נדל"ן הוא מיזם שעלול להיראות מאיים בגלל כמות ההון שאותו יש לגייס על מנת להוציאו לפועל. יש דרכים לגייס הון ליוזמות נדל"ן ודרכים בהן כדאי להשקיע ביוזמות אלו כי יוזמת נדל"ן מצליחה יכולה להניב תשואה פסיבית קבועה לאורך זמן ולהגדיל את ההכנסה השוטפת באופן משמעותי.מהי המשכנתא המקסימלית שתוכלו לקבל ?

לפני רכישת דירה, חשוב לבדוק מהו ההון העצמי ומהם החסכונות אותם צברתם במהלך חייכם והאם יש עזרה מההורים שתוכל לעזור לכם לממן את רכישת הדירה. אחרי שבדקתם מהו ההון העצמי העומד לרשותכם, יש לבדוק את יכולת ההחזר החודשית לטובת המשכנתא. כלל האצבע אומר שההחזר החודשי לטובת הלוואות ומשכנתא, יעמדו על עד לשליש מההכנסות הכוללות נטו של משפחה.
הסכם שכירות – כללים חשובים לבדיקה לפני החתימה

פעמים רבות אנו שומעים על אנשים שראו נכס להשכרה ועוד באותו הרגע החליטו לחתום על הסכם שכירות לפחות לשנה. מטרת המאמר – להאיר את עיניכם למספר פרמטרים אותם חשוב לבדוק לפני החתימה, ולפני שיהיה מאוחר מדי.
מאת: גלי שמיר, רי/מקס אבניו, חולון
בדיקת הסביבה לפני קניית הנכס הבא שלכם

כמה פעמים אמרתם: "הנכס הזה מתאים לי בדיוק" ועם הזמן שמתם לב שחסרים לכם שירותים רבים בקרבתו? כשאתם באים לקנות נכס יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים מעבר לכיווני , גודל הנכס או התקציב. הפרמטרים, ללא ספק, משפיעים הן על ההתאמה שלו אליכם והן על התמחור של הנכס ויכולים לחסוך מכם הרבה מאוד זמן.
מאת: גלי שמיר, רי/מקס אבניו, חולון
חשיבות ביטוח דירה לבעלי הנכס - לשמור על הבית!

כאשר רוכשים דירה ולוקחים משכנתא - הבנקים דורשים מהלווים שיבטחו את עצמם ואת הנכס שהם רוכשים באמצעות ביטוח חיים וביטוח מבנה (המכונים בדרך כלל בשם "ביטוח משכנתא"). מטרת הבנקים בצעד הזה היא להבטיח לעצמם כי בכל מצב הבנק יוכל לפרוע את החוב באמצעות הביטוחים האלה.
רכשתם דירה? עכשיו ביטוח דירה

סיימתם את תהליך רכישת הדירה, העברת את מלא התשלום למוכר והדירה נרשמה על שמכם בטבאו או באמצעות הערת אזהרה הדבר הבא והכי חשוב היא רכישת ביטוח דירה.
בחינת מקצוענות סוכן נדל"ן

עבודה עם סוכן נדל"ן – אינה דבר של מה בכך ומחובתך כבעל הנכס לבחון היטב מיהו אותו בעל מקצוע המתעתד לתת לך שירות ולעבוד איתך בשיתוף פעולה, ועם מי אתה עומד לקשור את תהליך מכירת הנכס שלך לחצי השנה הקרובה.
מאת: גלי שמיר, רי/מקס אבניו, חולון
האם אתם פראיירים של נדל"ן? בדקו

איך אפשר לדעת בקלות יחסית האם שוק הנדל"ן בועתי והאם צפוי ירידת מחירים ? טל יצחק לוי סוכן נדל"ן מרי/מקס יהלום מסביר.
מאת: טל יצחק לוי, סוכן, רי/מקס יהלום, תל אביב
חולון עיר הילדים

בשנים האחרונות הפכה חולון ל"עיר הילדים" של ישראל, מיתוג שללא ספק הרים את קרנה של העיר בקרב תושביה ומחוצה לה. הדבר בא לידי ביטוי במרכזי התרבות הייחודיים של העיר, במערכת החינוך, במרכזי הפנאי ובעיצוב הייחודי של העיר.
מאת: גלי שמיר, זכיינית, רי/מקס אבניו, חולון
משא ומתן מקצועי

בחיי היומיום שלנו אנו מנהלים מו"מ כבדרך קבע, עם בן הזוג, הילדים, הבוס וכו' אז כולנו מכירים את תחושות הלחץ שלפני השיחה והרצון להצליח לנהל את חילופי הדברים מבלי ליצור ויכוח או אי הבנות. ככל שאנו מתנסים יותר בשיחות מהסוג הזה, כך אנו מרגישים יותר ביטחון בשיחה הבאה, משום שאנו מכירים את הצד שעומדים מולו קצת יותר בכל פעם ועם הזמן והניסיון מתחילים להבין מה חשוב לו ועל מה הוא יהיה מוכן להתפשר.
מאת: רי/מקס ישראל
נדל"ן - בואו נעשה סדר

עם התעוררות גל המחאה ברחבי הארץ, נשמעות קריאות להורדת מחירי הדיור המאמירים כאילו היו גבינה כלשהי, אך לא כך הוא הדבר. מחירי הדירות הם תוצאה של ביקוש והיצע, ה"מחירונים" הרבים באינטרנט נקבעים על פי דעתו ורצונו של המחזיק בנכס ותתפלאו אולי לשמוע כי ברוב המקרים אין קשר בין המחיר המבוקש לבין מיקום הנכס ומצבו. בשל כך, נכנס השוק למערבולת ספקולציות של בעלי-נכסים המנסים לקבוע יעד מחירים חדש בכל פעם.
מאת: רי/מקס ישראל
סקירת נדל"ן - יד אליהו תל אביב

במבט על מפת תל אביב יפו, ניתן לאתר בפינה הדרום-מזרחית, בקרבת היכל נוקיה, שכונה בעלת אופי נדל"ני ייחודי. השכונה, הנקראת על שמו של אליהו גולומב, ממפקדי ארגון "ההגנה", הוקמה ע"י חברת "עזרה וביצרון" בשנות הארבעים של המאה העשרים.
מאת: טל יצחק לוי, סוכן, רי/מקס יהלום, תל אביב
איזור התעשייה חולון - סקירת נדל"ן

אזור התעשייה והעסקים הקהילתי חולון יהיה חדשני בתפיסותיו הכלכליות והארגוניות, יהווה מוקד משיכה לעסקים ולתעשייה, ימנף את העיר חולון ויוביל בתחומי החינוך הטכנולוגי, הקיימות והעיצוב ברמה הארצית והבינלאומית.
מאת: גלי שמיר, זכיינית, רי/מקס אבניו, חולון
סקירת נדל"ן - חולון

העיר חולון מונה כיום כ – 190,000 תושבים וזאת בזכות אותן תמורות תרבותיות חינוכיות ייחודיות שעברה חולון במהלך השנים האחרונות דוגמת גני סיפור, מדיטק, מוזיאון הילדים ומוזיאון העיצוב.כיום, אנו עדים למערכת חינוך מהטובות בארץ ופעילויות פנאי ותרבות שהולכות ומתפתחות עם השנים וזאת תודות לקברניטי העיר שמקצים משאבים רבים לטובת העניין.
מאת: גלי שמיר, זכיינית, רי/מקס אבניו, חולון
5 טעויות נפוצות בקניית דירה

רכישת דירה למגורים הינה אחת ההחלטות המשמעתיות שכל אחד מאיתנו מקבל במהלך חייו, החלטה בעלת השלכות נפשיות, כלכליות ורגשיות החורגות הרבה מעבר לפן העסקי של הקנייה. במהלך אירוע כגון זה, בו מעורב כסף רב, חשוב לצמצם את כמות הטעויות שאנו עלולים לבצע לכדי מינימום, שכן לכל טעות יכול להיות מחיר כבד. ריכזנו עבורכם 5 טעויות עיקריות, אשר הימנעות מביצוען תהפוך את חוויית הרכישה לבטוחה, נעימה ורווחית הרבה יותר.
מאת:גיל לי-רן - סמנכ"ל שיווק, רי/מקס ישראל
איך קובעים מחיר לדירה - המדריך המלא

תמחור נכון של דירות למכירה הינו אחד התהליכים החשובים שעלינו לבצע על מנת להכשיר את הקרקע לביצוע עסקת נדל"ן מיטבית עבור הנכס שלנו. טעויות בתמחור, הן מבחינת הצפי הריאלי של ערך הנכס, והן מבחינת קביעת המחיר לשיווק הנכס, יכולות לעלות כסף רב ולגרום לעוגמת נפש משמעותית. בשורות הבאות נשרטט מספר תחנות בהן רצוי לעבור על מנת להימנע משגיאות מיותרות.
מאת:גיל לי-רן - סמנכ"ל שיווק, רי/מקס ישראלהדירות הכי חמות בשוק מחכות לך!