סקירת נדל"ן - יד אליהו ת"א 

דירות למכירה בתל אביב

במבט על מפת תל אביב יפו, ניתן לאתר בפינה הדרום-מזרחית, בקרבת היכל נוקיה, שכונה בעלת אופי נדל"ני ייחודי השכונה, הנקראת על שמו של אליהו גולומב, ממפקדי ארגון "ההגנה", הוקמה ע"י חברת "עזרה וביצרון" בשנות הארבעים של המאה העשרים. בראשית דרכה התאפיינה השכונה בעיקר בדירות בנות חדר או שניים, וכן דירות שלושה חדרים שהוגדרו כשיכון חיילים.

בשכונה קיימים מספר מוקדי עניין, מעבר להיכל נוקיה המפורסם, ביתה של מכבי תל אביב בכדורסל.  תושבי השכונה הצעירים נהנים משירותיו של "פארק גלית" – סקייטפארק שנחנך ב-2007 .עוד נוכל למצוא בשכונה את בית השריון, הכולל מועדון רווחה ומרכזי אינטרנט, ואת משכנה של התאחדות הצופים והצופות של ישראל, בבית פיליפס.


טל יצחק לוי מרי/מקס יהלום, סוכן הנדל"ן המומחה לשכונת יד אליהו, משוכנע שיד אליהו המונה כ- 6,500 בתי אב רחוקה מלמצות את הפוטנציאל הנדל"ני שלה. השכונה מוכרת כירוקה ביותר בתל אביב, בעלת מרקם בניה נמוך לרוב, עם איכות חיים המתבטאת בטיפוח שטחים ציבוריים, גנים, פארקים ירוקים ושבילי אופניים.

במאמר שפרסם ב- TheMarker טוען טל שמיקומה האסטרטגי בקרבת קניון עזריאלי ושוק התקווה הססגוני, היציאה לאיילון, כביש גהה ותחנות רכבת השלום וההגנה, לצד מצבם הרעוע של הבניינים הישנים בשכונה הופכים את יד אליהו לבעלת פוטנציאל רב בטווח 10 השנים הבאות למיזמי פינוי בינוי ותמ"א 38.

תיווך במגדל העמקנכון לרבעון השני של 2011 ניתן לקנות דירת 3 חדרים במחיר ממוצע של כ- 1.2 מליון שקל  בת 4 חדרים במחיר ממוצע של כ- 1.4 מליון שקל. מחיר השכירות הממוצע של דירת 3 חדרים הוא כ- 3,500 שקל, ו-4 חדרים – 4,300 ש"ח
ניתן להבין מהניתוח של טל כי יד אליהו מציעה היום שילוב ייחודי לקונה הפוטנציאלי – בין אם למגורים או להשקעה: מחד שכונה מרכזית בתל אביב המתאפיינת עדיין במחירי נכסים סבירים ונגישים יותר משכונות הסמוכות אליה, ומאידך שכונה בעלת פוטנציאל השבחה ברור.לקריאת המאמר  המלא              http://www.themarker.com/realestate/1.629714

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

טיפים לשדרוג מראה הנכס לפני מכירה
שכניםכן בוחרים ומשפיעים על מחיר הנכס
דירות למכירה בדרום