סקירת נדל"ן - חולון 

העיר חולון מונה כיום כ – 190,000 תושבים וזאת בזכות אותן תמורות תרבותיות חינוכיות ייחודיות שעברה חולון במהלך השנים האחרונות דוגמת גני סיפור, מדיטק, מוזיאון הילדים ומוזיאון העיצוב.

כיום, אנו עדים למערכת חינוך מהטובות בארץ ופעילויות פנאי ותרבות שהולכות ומתפתחות עם השנים וזאת תודות לקברניטי העיר שמקצים משאבים רבים לטובת העניין.

אין ספק שלכך ישנה השפעה נדל"נית חיובית על העיר, דבר הבא לידי ביטוי בהגירה חיובית אליה בניגוד לשנים עברו.

ניכר כי, שכונות ותיקות בחולון עברו "מתיחת פנים" ובעקבות כך  מחירי הנדל"ן בהן עלו באופן לא מבוטל. דוגמה לכך הינה שכונת תל גיבורים שנחשבה עד לפני מספר שנים שכונת מצוקה וכיום הינה אחת מהשכונות המבוקשות בעיר לזוגות צעירים או לדתיים. 

דירות 4 חדרים שנמכרו לפני כחמש שנים ב- 400,000 ₪ נמכרות בימים אלו ב – 900,000 ₪. בנוסף נבנו בניינים חדשים בשכונה, שגם אלו העלו את הערך הנדל"ני של הדירות ודירות אלו בנות 4-5 חדרים נמכרות במחירים של עד 1,400,000 ₪. 

דוגמה נוספת הינה שכונת בן גוריון שסבלה מתדמית שלילית עד לפני מספר שנים ולאחרונה אנו עדים לביקושים הולכים וגוברים לשכונה זו, בין היתר, בזכות קרבתה לשכונות חדשות (קרית רבין וח'-300), קרבה לאזור התעשייה המפותח של ראשון לציון וכמובן בזכות דרכי הגישה הנוחות ליציאה מן השכונה (כביש 431) דירות למכירה בראשון לציון בנות 2 שנכרו עד לפני מספר שנים ב-700,000 ₪ נמכרות היום ב-1,300,000 ₪.

לפני כחמש שנים החלה בנייה מאסיבית של בניינים רבי קומות בשכונת ח'-300 בדרום העיר. שמה של השכונה הלך לפניה עוד טרם הוקמה וטרם נבנו בה בניינים.

הבניינים נבנו בסטנדרט בנייה גבוה מאוד, דבר שמייצב את השכונה ברמות מחירים הגבוהים ביותר בעיר לדוגמה דירות למכירה בחולון בנות 5 חדרים ב- 2 מיליון ₪ ואף יותר.
השכונה נהנית מקרבה גיאוגרפית לקניון חולון, מוזיאון העיצוב, המדיטק ובנייני העירייה החדשים עובדה שגם היא משפיעה על רמות הביקושים ועל רמות המחירים.

עוד בתוכנית צפוייה בנייה רווייה ובנייה צמודת קרקע של 13,000 יחידות דיור  על שטח של כ-4000 דונם (ח'-500). השטח זה ייכללו מבני ציבור, ריאה ירוקה, פארק וגנים. ברגע שתוכנית זו תצא אל הפועל, כפי שקרה כששכונת ח-300 יצאה לפועל, הדבר יעורר תנועה נדל"נית בעיר ותזוזה של משפרי דיור מהשכונות הותיקות בהן דירות של 2.5 – 3 חדרים לאותן שכונות חדשות אותן ציינו.
חשוב לציין, כי הכניסה המזרחית לעיר מכביש 4 השפיעה אף היא על עליית מחירי הנדל"ן וכן היציאה לכביש 431.
 לסיכום

ניתן לראות כי מחירי הנדל"ן בחולון עלו בשנים האחרונות מסיבות שונות, אך יחד עם זאת חשוב לציין, כי ניתן עדיין לרכוש  דירות בשכונות מסויימות ובאזורים מסויימים בעיר במחירים שלא יעלו על 700,000 ₪ ולגור במרכז הארץ. 
מאת: רי/מקס ישראל

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

כל מה שרצית לדעת על תכנית מע"מ 0
דירות למכירה במרכז 
כיצד למצוא משקיעים לנדל"ן?