הסכם שכירות- כללים חשובים לבדיקה לפני חתימה

תיווך בבאר יעקב

פעמים רבות אנו שומעים על אנשים שראו נכס להשכרה ועוד באותו הרגע החליטו לחתום על הסכם שכירות לפחות לשנה. מטרת המאמר – להאיר את עיניכם למספר פרמטרים אותם חשוב לבדוק לפני החתימה, ולפני שיהיה מאוחר מדי. בכל זאת, שנה (ולעיתים מעלה) זה לא מעט זמן:

א. סביבת המגורים - כדי להתרשם על הצד הטוב ביותר מדברים שונים בסביבה מומלץ לבקר בדירה בשעות שונות של היום בדגש על ביקור בשעות הערב על מנת לבדוק מה מצב החנייה באזור.

ב.בדקו את השכנים והתרשמו מהם - חדר המדרגות, פח האשפה והשקט שנשמר הם המדד הטוב ביותר.

ג. בדקו את הדירה וצלמו אותה - חפשו סימני רטיבות וריקבון, הפעילו את ברזי המים, פתחו וסגרו את הדלתות וכן בדקו את הקרמיקות, הצבע, דוד השמש, גז, תריסים, חלונות ועוד. דאגו שבעל הנכס יסדר את הדברים לפני שאתם חותמים על החוזה ותעדו הכל.

ד.אימות בעלות הנכס -  בדקו שאכן מי שמשכיר לכם את הנכס הוא בעל הדירה ולא מישהו מטעמו או שלא מטעמו.

ה. שותפים - אם אתם מספר שוכרים כדאי שכל אחד מכם יחתום על החוזה אל מול בעל הנכס, אחרת, בחתימה משותפת, הפרה של אחד השוכרים מבטלת את החוזה. כמו כן, סכמו ביניכם מראש את כל נושא התשלומים.

ו. בדקו עסקאות נוספות שנעשו באזור על מנת שתהיו בטוחים לגבי המחיר, כלומר ערכו סקר שוק השוואתי.

ז. מיסים ותשלומים - חשוב שתסכמו מראש עם בעל הנכס מהם התשלומים שאתם משלמים ועל מה הוא משלם. חשוב שתוודאו שהשוכרים שלפניכם לא השאירו חובות!

חתכולת הדירה - חשוב לסכם מראש את התכולה שנשארת בדירה וכן לוודא שהדברים תקינים. כמו כן, חשוב לציין בחוזה מי אחראי לתיקון הציוד בדירה ומהו הזמן המקסימלי לביצוע התיקון, למשל:ארונות מטבח וכדומה.  

ט.תקופת השכירות (אופציונלי) - כדי שתוכלו להמשיך את תקופת השכירות בביטחון מומלץ להוסיף תקופת אופצייה מוגדרת מראש.

י. ביטוח - הנוהג המקובל הוא שבעל הנכס מבטח את המבנה ואילו שהדייר מבטח את תכולת הדירה.

יא.ביצוע חוזה השכירות - פה אינו המקום לחסוך. חתמו בייעוצו של עו"ד שידאג לזכויותיכם וזאת על מנת להימנע מהוצאות מיותרות בעתיד.

תיווך בדימונהלסיכום

ערכו את הבדיקות הרצויות לכם, והגיעו מוכנים לחתימה על החוזה. המטרה היא שתיהנו במגורים שלכם בדירה ותימנעו מאי נעימויות אל מול בעל הנכס.

דירות להשכרה בחולון או דירות למכירה בחולון ניתן ליצור קשר עם גלי שמיר, רימקס אבניו, חולון
052-3-033-677

 
מאת: רי/מקס ישראל

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מחזור משכנתא, הגיע הזמן להתעורר!
שכנים כן בוחרים ומשפיעים על מחיר הנכס
דירות למכירה במרכז