חולון - עיר הילדים

משרדי תיווך באור יהודה

בשנים האחרונות הפכה חולון ל"עיר הילדים" של ישראל, מיתוג שללא ספק הרים את קרנה של העיר בקרב תושביה ומחוצה לה. הדבר בא לידי ביטוי במרכזי התרבות הייחודיים של העיר, במערכת החינוך, במרכזי הפנאי ובעיצוב הייחודי של העיר.

מאמר זה – מטרתו לסקר את הנעשה במרכזי הפנאי לילדים בעיר לטובת התושבים ולטובת אלו, המעוניינים להגיע עם ילדיהם לפעילויות העשרה מגוונות אשר להן ערך מוסף.
אחד הפרויקטים המסוקרים יותר בשנים האחרונות בעיר הינו "גני סיפור". עיריית חולון השקיעה בפרויקט פיסול שהינו ייחודי בארץ ובמסגרתו הוצבו ב-30 גנים ברחבי העיר פסלי סביבה בהשראת ספרי ילדים מוכרים, דוגמת "איה פלוטו", "דודי שמחה", "דירה להשכיר", "תיבת נוח". מטרתה של העירייה בפרויקט זה הינה להגביר את המודעות ואת האהבה לספרות ילדים. בכך העיר חולון מצטרפת לשורה של ערים ברחבי העולם, שחרתו על דגלן את אומנות הסביבה. אין ספק, כי גנים אלו מעניקים אופי ייחודי לעיר בכלל ולשכונות השונות בפרט.

 אתר תרבותי נוסף הינו "מוזיאון הילדים", הממוקם בשכונת קרית שרת. המוזיאון מציע פעילויות אינטראקטיביות לילדים ולהוריהם במישורים שונים תוך שילוב חושים שונים. במסגרת הפעילות במוזיאון יכולים הילדים לגעת בחפצים, לפגוש דמויות מעניינות, לחוש מרקמים שונים של חומרים שונים ולמעשה, להיות חלק מעלילות מסופרות בנוסף, מתקיימות במוזיאון שתי תערוכות ייחודיות – "הזמנה לשקט" ו"דיאלוג בחשיכה" (לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר של עיריית חולון).

העיר חולון אף בולטת במבנה הייחודי של המדיטק, הנמצא בשכונת ח- 300.
7600 מ"ר שהם משכן לעולם תוכן עשיר. המדיטק משלב בתוכו ספריית ענק, מתחם ייחודי לילדים ותיאטרון חווייתי לילדים ולצעירים. כמו כן, במדיטק נהנים הילדים בגילאים השונים חדשות לבקרים מ"שעת סיפור", דהיינו מסיפורים המועברים להם בצורה חווייתית.

מוזיאון ייחודי נוסף הינו "המוזיאון הישראלי לקריקטורות ולקומיקס", הממוקם ברחוב וייצמן. במוזיאון מוצגות עבודות של אומנים ישראלים ומהם נהנים מבקרים חיצוניים, תלמידים מביה"ס בעיר ומחוצה לו. המוזיאון מקיים אחת לחודש סדנאות קומיקס ואיור ופעילויות למשפחות ולילדים.

משרדי תיווך בגן יבנה
לסיכום

אין ספק שתושבי העיר חולון נהנים מתוכניות ייחודיות ולא בכדי העיר ממותגת כ"עיר הילדים".  הדבר, ללא ספק, משפיע על הביקוש של תושבי חוץ ומשפחות עם ילדים לנכסים בעיר
אם גם אתם חושבים על טובת ילדיכם ומחפשים דירות למכירה בחולון -או לחילופין דירות להשכרה בחולון.
ניתן לפנות למשרד "רי/מקס אבניו"- חולון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

5 טעויות נפוצות בקניית דירה
מדוע חשוב מתווך נדל"ן מקצועי בקניית נכסים
בדיקתהסביבה לפני קניית הנכס הבא שלכם