בחינת מקצועיותו של סוכן הנדל"ן

משרדי תיווך בצפת

עבודה עם סוכן נדל"ן – אינה דבר של מה בכך ומחובתך כבעל הנכס לבחון היטב מיהו אותו בעל מקצוע המתעתד לתת לך שירות ולעבוד איתך בשיתוף פעולה, ועם מי אתה עומד לקשור את תהליך מכירת הנכס שלך לחצי השנה הקרובה.

לשם כך, עליך לשאול את עצמך מספר שאלות לגבי אותו סוכן וכן לבחון את הכישורים המקצוענים שלו, ורק אח"כ לקבל את ההחלטה להמשך שיתוף הפעולה ביניכם:

א.     רישיון תיווך בר תוקף – הוא הדבר הבסיסי שיש בו חובה חוקית של כל מי שעוסק בנדל"ן להחזיק בו. עבודה עם סוכן נדל"ן שאינו יודע את החוקים ואינו מעודכן בכל הקשור לחוזים, חוק המתווכים ועוד עלולה לסבך אתכם בעתיד, כבעלי נכס, ולהכניס אתכם ל"פינות" שיקשו עליכם לצאת מהן.

ב.     הכשרה מקצועית שעבר הסוכן – קורסים בנדל"ן, קורס תיווך , קורסים במכירות נדל"ן, ניהול מו"מ ועוד. במקצוע שכזה, כמו בכל מקצוע, הידע והלמידה הם שבונים את המקצוענות והם שבהכרח יובילו את הסוכן ואותך לתהליך מכירה המחפש את טובתך כבעל נכס. חשוב שלסוכן הנדל"ן יהיו כישורים ומיומנויות שונות ומגוונות-דבר שבהכרח יוביל אתכם למכירה מוצלחת של הנכס שלכם.

ג.      תוכנית שיווקית מסודרת – על מנת שבהחלט תחליט כבעל נכס לקשור את מכירת הנכס שלך עם סוכן נדל"ן לאורך זמן חשוב שתהיה לו תוכנית שיווקת מסודרת ובה הוא מתחייב לקדם את תהליך המכירה בדרכים שונות דוגמת גלויות, פרסומים באתרים שונים, "בית פתוח" ועוד. אתה כבעל נכס חייב להבין מהו אותו ערך מוסף שאתה מקבל מאותו סוכן נדל"ן. חשוב שתדעו, כי תוכנית זו מחוייבת על פי החוק ברגע שנחתם חוזה של מכירת נכס בבלעדיות.

ד.      שיתופי פעולה – חשוב שהסוכן הנדל"ן יעבוד בשיתופי פעולה נרחבים עם סוכני נדל"ן משרדי תיווך נוספים שכן זוהי דרך נוספת למנף את תהליך המכירה ואולי הלקוח של הנכס שלך נמצא במשרד תיווך אחר?

ה.     המשרד בו הסוכן עובד – חשוב שאתה כבעל נכס תבין במה שונה המשרד מכל משרד תיווך אחר? מה מבדל אותו מכל משרד אחר באזור או מכל משרד אחר שרוצה לעבוד איתך בשת"פ למכירת הנכס היקר לך מכל? מהו הערך המוסף של המשרד?

ו.       אתיקה – אל תתביישו לבדוק האם המשרד והסוכן עובדים על פי קוד אתיקה ברור?

תיווך בחולוןלסיכום

עבודה עם סוכן נדל"ן הינה החלטה חשובה ביותר ויש לתת עליה את הדעת ולשקול אותה בכובד ראש. סוכן נדל"ן שמחוייב לכל הדברים שמניתי הוא הסוכן שיוביל אותך למכירה מוצלחת של הנכס שלך. לשם כך, נחוץ שיתוף הפעולה המלא שלך, כבעל נכס – דבר שבהכרח יביא אתכם להישגים משותפים ולתהליך מכירה שתצא מורווח ממנו מכל בחינה אפשרית:

מחיר הנכס, השקט הנפשי בתהליך, תנאי העסקה ועוד.

מחפשים דירות למכירה בחולון? אתם מוזמנים ליצור איתי קשר -

גלי שמיר, רי/מקס אבניו, חולון 052-3033-677

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך קובעים מחיר לדירה - המדריך המלא
מדוע חשוב מתווך נדל"ן מקצועי בקניית נכסים
דירות למכירה במרכז