ארבע דרכים להשבחת נכס לפני מכירה

ארבעה דרכים להשבחת נכס לפני מכירה

מתכננים למכור דירה? רוצים לדעת כיצד להשביח את הנכס לפני המכירה? במאמר הבא תקבלו ארבע דרכים להשבחת נכס לפני מכירה.

בואו נתחיל - מה זה השבחת נכס בכלל?


ישנם שני סוגי השבחת נכסים, הראשון הוא השבחת נכס למטרת מגורים והשני אליו נדבר היום הוא השבחת נכס לפני מכירה. המטרה המרכזית של השבחת הנכס לפני המכירה היא העלאת השווי שוק שלו, איך עושים זאת? הנה כמה דרכים.

תמ"א 38 למטרת השבחת נכסים


כיום את הקפיצה הגדולה ביותר בשווי הנכס שלכם תוכלו לעשות בעזרת תמ"א 38, אשר מאפשרת לכם לשדרג את הבניין (הוספת מעלית) וכמו כן להגדיל את הנכס, בין אם זה הוספת מרפסת, או חדר נוסף (לרבות ממ"ד). כמו כן, ישנם המון הקלות ועלויות מוזלות בעת שיפוץ דירה במסגרת תמ"א 38. אז אפשר לסכם זאת שביצוע תמ"א 38 למעשה נותן כמה בונוסים, שיפור חזות הבניין ונגישות, הגדלת שטח הדירה ואלו אשר משלבים שיפוץ פנימי יכולים להגיע להשבחה מקסימלית.


השבחת נכס בעזרת "חוק המרפסות"


 אין תמ"א 38? לא נורא. ניתן להשתמש ב"חוק המרפסות" לצורך מינוף והשבחת הנכס. במידה ואין לכם מרפסת קיימת – תוכלו להוסיף (כמובן בהסכמה של כלל דיירי הבניין) בנוסף לאחר הוספת המרפסת - בדקו האם מותר לכם לסגור אותה ובכך למעשה לקבל חדר נוסף במקום המרפסת או לבצע הוספה של פרגולה או סוכך במידה ולא תרצו לסגור לחדר נוסף.השבחת נכס באמצעות שיפוץ דירה


מבלי להיכנס לחוקים ומגבלות ניתן באופן עצמאי לערוך שיפוץ פנימי בתוך הדירה. כל דירה משופצת תעלה את שווי הנכס באופן וודאי. ביצוע שיפוץ דירות יכול להכיל בתוכו חידוש תשתיות (חשמל, מים ואינסטלציה). שינוי בחלוקת הדירה למשהו עדכני יותר. חידוש חדרי הרחצה, עבודות צביעה, גבס ועוד. כאשר קונה נכנס אל דירה למכירה לאחר שיפוץ התחושה לגמרי אחרת, הרבה יותר קל למכור אותה וכמובן שמחיר הנכס עולה בהתאם.

 השבחת נכסים עם עיצוב פנים


כל סוגי ההשבחה עד כה מצריכים השקעה דיי גדולה, הנה פסקה אחרונה שיכולה לסייע בהשבחה והעלאת שווי הנכס לפני מכירה מבלי להשקיע יותר מידי. ישנם כמה חוקים בסיסים הקשורים אל עיצוב פנים שיכולים לסייע לכם למכור את הנכס בקצת יותר. למשל – אסתטיקה, בין אם זה בקירות הבית, בתקרה או בריצוף – דאגו לניקיון ולהסתרת פגמים. תאורה יכולה לתת מענה לבית חשוך וסידור מחדש של הסלון ורהיטי הבית יכולים לתת מענה לבית מרווח יותר. מומלץ להיעזר במעצב/ת פנים במקרים אלו ובהחלט ניתן לשדרג את שווי הנכס וגם למכור אותו באופן קל יותר כאשר הוא מסודר באופן מקצועי.